تبلیغات

مجوز شهرداری جهت تقویت و فعالیت شورایاری رد شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: طرح مجوز شهرداری شهر تهران جهت مساعدت و تقویت فعالیت شورایاری در سرای محلات شهر تهران به دلیل مخالفت اعضا به صورت کلی رد شد.

مجوز شهرداری جهت تقویت و فعالیت شورایاری رد شدرضا تقی‌پور سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به مصوبات سیصد و نوزدهمین جلسه غیرعلنی شورای شهر تهران اظهار داشت: این جلسه بررسی و تصویب یک فوریت لایحه پیشنهادی شهرداری تهران مبنی بر اصلاح مفاد برخی از تبصره‌ها و ردیف‌های اعتباری بودجه مصوب سال 95 بود که این لایحه پس از بررسی یک فوریت آن به تصویب رسید.

وی افزود: شهرداری تهران درخواست داشت که شورا با اضافه شدن اعتبارات مترو در سال 95 و همچنین از طریق انتشار اوراق مشارکت موافقت کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: این لایحه پس از بررسی در کمیسیون‌ها به اطلاع خواهد رسید و همچنین بند 5 ب برای اجرای مفاد 128 و 134 برنامه پنج ساله دوم به توسعه و تکمیل بخش کمی و کیفی خدمات غیرحضوری و الکترونیکی مدیریت شهری و تحقق شهر هوشمند شهرداری این پیشنهاد را مطرح کرده که در حوزه حمل و نقل هوشمند اعتبارات BOT و سایر منابع تأمین مالی از این طریق افزایش پیدا کند.

تقی‌پور اضافه کرد: با توجه به این بند یک فوریت آن به تصویب رسیده و برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌ها فرستاده شد و پس از بررسی در این کمیسیون‌ها به صحن شورا بیاید.

وی با اشاره به معرفی دو کارشناس متخصص برای عضویت در شورای سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران گفت: کمیسیون حمل و نقل عمران گزارش این موضوع را در صحن شورا ادامه داد و پس از بررسی‌های انجام شده این دو نفر کارشناس با رأی اعضا انتخاب شدند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران به معرفی و انتخاب یک عضو شورا جهت عضویت در کمیسیون تجدید نظر موضوع بند 2 ذیل ماده 80 تصریح کرد: این پیشنهاد توسط کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر مطرح شد که پس از بررسی شجاع پوریان با رأی اعضا برای عضویت در این کمیته انتخاب شد.

تقی‌پور با بیان این که بررسی طرح مجوز شهرداری جهت مساعدت تقویت فعالیت شورایاری در سرای محلات شهر تهران در صحن شورا مطرح شد، افزود: گزارش این طرح توسط کمیسیون برنامه و بودجه ارائه شد، اما پس از بررسی به دلیل مخالفت اعضا این طرح به کلی رد شد.

وی در خصوص 5 مورد بررسی نام‌گذاری معابر و روستاهای شهر تهران گفت: با رأی اعضا این 5 نام‌گذاری که توسط کمیسیون نام‌گذاری ارائه شد، به تصویب رسید.

انتهای پیام /

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

x