تبلیغات

دستیابی به ضریب نفوذ ۷ درصدی بیمه نیازمند برنامه‌ریزی و تدابیر گسترده‌ است

معصوم ضمیری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس که درباره افزایش ضریب نفوذ بیمه به ۷ درصد در روند تصویب برنامه ششم پرسید،اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی موجود در کشور و توسعه بازار بیمه علیرغم محدودیت های ناشی از دوران تحریم، به نظر می‌رسد دستیابی به ضریب نفوذ 7% ناممکن نیست لیکن نیازمند برنامه ریزی و تدابیر گسترده‌ای است.

وی تاکید کرد: بر این اساس ضروری است دست اندرکاران صنعت بیمه با همکاری منسجم برنامه لازم را در این خصوص تهیه و به مورد اجرا در آورند.

ضمیری همچنین درباره تجهیز منابع بیمه برای نیازمندی های اقتصاد که آن نیز در مصوبات برنامه ششم برای صنعت بیمه به چشم می‌خورد، یادآور شد: شرکت های بیمه با انباشت  ذخائر فنی خود به ویژه در بخش بیمه های زندگی، علاوه بر توسعه تامین های لازم بیمه ای،می توانند منابع بلند مدت و هنگفتی را تجهیز کنند تا با توجه به نیازمندی های اقتصادی کشور به کار گرفته شود.

وی ادامه داد: بدیهی است سرمایه گذاری ذخائر فنی باید با کمترین ریسک و بازده مناسب صورت پذیرد تا اسباب تقویت توان ایفای تعهدات آتی شرکت های بیمه را در مقابل بیمه گذاران خود فراهم کند.

به گفته ضمیری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز به منظور صیانت از منابع حاصل از ذخائر فنی شرکت های بیمه آئین نامه سرمایه گذاری این منابع را تهیه و به تصویب شورایعالی بیمه رسانده است که باید ضوابط آن به طور کامل در شرکت های بیمه رعایت شود.

به گزارش فارس افزایش ضریب نفوذ بیمه از ۲ به ۷ درصد، افزایش سهم بیمه های زندگی به ۵۰ درصد در سبد محصولات بیمه و استفاده از منابع صنعت بیمه در اقتصاد از مهمترین مصوبات مجلس در روند تصویب برنامه ششم برای این بخش مهم اقتصاد بوده است.

انتهای پیام/م

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

x